2012 m. gegužės 31 d., ketvirtadienis

LLRI aukso planas

Ekspertė sugalvojo pasikartoti n kartąjį kartą ir nepraleisti progos išdėstyti ne-savo idea fix, giliai įlindusią į galvą nuo tų laikų kai gavo pirmą savo darbą - versti p. Selgin'o pasiūlymus p. Vagnoriui.

Pirmiausia, nereiktų žmonių apgaudinėti su tarpukario litu. Tada kursas buvo išlaikytas ir auksu litas padengtas, bet tam kad galetų eksportuoti sviestą ir bekoną Lietuvos vyriausybė turėjo mokėti 30% eksporto subsidijas. Tai reiškia kad Litas buvo 30% pervertintas ir tik vyriausybės kišimasis į ekonomiką leido išlaikyti lito kursą padengtą auksu. Kitu atveju grėsė bankrotas Lietuvos ekonomikai. Tuo pačiu nereiktų pamiršt kad Jungtinė Karalystė tarpukario metais buvo nustačiusi Lietuvai, kaip esančiai svaro sterlingo ekonominės įtakos zonoje, kvotą sviestui ir bekonui mainais į anglišką anglį. Taigi, jokia laisva rinka ar tikrais auksiniais pinigais Smetonos Lietuva net nekvepėjo.

O svarbiausia, kad auksu padengta valiuta reiškia ekonomikos krachą, nes pinigai pirmiausia reikalingi tam kad vyktų ekonominiai mainai tarp rinkos dalyvių. O jei pinigų trūks, gausim tą patį ką LLRI užsienio ekspertų patarti turėjom 1992 metais Lietuvoje - dėl tyčia sukelto chroniško pinigų stygiaus sutriko visi atsiskaitymai tarp ūkio subjektų Lietuvoje ir ekonomika, gamyba, vidaus vartojimas per metus smuko 50%-90% nuo buvusio lygio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą